Skoro tam padnul hattrick!

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 18. 5. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 21 – 32 let
Celkové umístění:  6. místo

 

Po 14ti denní pauze se vracíme do sedla a opět Jari v Opatově. Složení v depu Vendy, Martin, Terka, Denis, můj Taťka a moje Adelka s Davídkem už naznačovalo báječný den na motorkách. A taky že byl. Po pátečních deštích byla odpoledne trať už v ideálních podmínkách a plný nadšeni jsem do tréninku vyjel jako první. Po kole jsem ale zastavil, zkusil si start a pak zkusil rychlá kola. Nakonec po kvaldě 9. místo.

 

Start do první jízdy nebyl špatný a už v první zatáčce jsem viděl jak mi jeden z kluků padá pod kola, rychle jsem zatočil mimo a srazil se zase s někým jiným. No nakonec bez pádu jsem projel první zatáčku, první polovinu závodu se mi jelo skvěle a předjížděl jsem jednoho za druhým, to mě stálo moc sil. Pomalu jsem se posunul až za Matese Bocka, který mě pustil. Za to moc dík, protože síly už nebyly. Nakonec v cíli 6. míst.

 

Do druhé jízdy jsem si stoupl k Martinoj a i když vedle nás byla pozice volná a my měli skvělou reakci, tak jezdec vedle nás si to namířil na nás. Stihl jsem ubrat a dostat to jen na přední kolo, nakonec ten průběh byl zase dost podobný. Od půlky závodu jsem měl před sebou volno a jen se soustředil na nadrážkovanou trať, což bylo důležité. Tentokrát v cíli místo šesté.
Celkově 6. místo a kousek od té TOP 5. Dobrý závod za námi a já moc děkuji všem, co mi fandí a pomáhají. Adélce a Davídkoj o to víc😊

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY