Sedmička je jeho číslo!

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 6. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 21 – 32 let
Celkové umístění:  7. místo

 

Tak je to opět tady. Zase v sedle.
Tuto závodní sezónu jsem začal minulou sobotu v Opatově u Svitav. Popravdě natrénováno moc nebylo, takže jsem si chtěl jen užít jízdu a očekávání jsem si žádné nedával. Další změna nastala i v samotném závodním seriálu. Kdy se jel trénink společně s kvalifikací a k dispozici nám k tomu bylo 20 minut.

 

Dost mě bolely ruce už v tomto kvalifikačním tréninku, takže jsem dal 4 rychlá kola. Trať byla dost měkká, ale bez drážek. V kategorii se nás sjelo celkem 39, což je velké číslo. Mně se mezi všemi povedlo zajet 12. nejrychlejší čas.

 

Start do první jízdy nebyl ideální. Byl jsem někde okolo 15. místa, ale během prvních dvouch kol jsem se prokousal na 9. místo. Pak jsem omylem srazil týmového a životního parťáka Martina Páchu, za což se moc omlouvám. Následně jsem vybojoval ještě dvě pozice a o jednu jsem ke konci přišel, když mě Martin zase dojel a předjel. Fyzicky jsem se kupodivu cítil skvěle, konec konců 8. místo v cíli.

 

Do druhé jízdy jsem měl dobrý start a byl jsem okolo 5. místa. Pozice se dost míchaly a od třetího kola jsem se usadil uprostřed boje od pátého do sedmého místa. Povedlo se mi dostat na 5. místo a půl kola tam vydržet, pak jsem udělal spoustu chyb a propadl se na konečné 7. místo. Psychicky jsem to moc neustál.

 

Celkové 7. místo je ale milé překvapení a já odjížděl domů nadšený a spokojený. Děkuji za podporu rodině, co přijela fandit, přátelům a týmu. Za fotky děkuji Nikče Bečičkové a Piňonoj. Nutno dodat na závěr, že bez skvělých přátel Martina Páchy a Vendy Štěpánkové, bych se na závody ani nedostal a ještě jednou moc děkuji za pomoc.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >