Rýmička se vloudila

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 20. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Městečko Trnávka
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  3. místo

 

Další na řadu přišel Nova motocross cup, který se konal v Městečku Trnávka. Ráno ve dne závodu však přišlo nepříjemné zjištění… Martin se probudil s rýmičkou a moc nadšeně teda nevypadal. Ke všemu nám ani to počasí vůbec nepřálo. Během dne sem tam zapršelo a byla hrozná zima. Prostě takový typický skoro květnový počasí…

 

První trénink a kvalifikace v jednom se za mě odjela na idoši, kdy byly na trati kostičky. Akorát to měli dost rozbitý a někde to i klouzalo. Martin se tam dle jeho slov s prominutím m***l (asi si domyslete) a nakonec si vyjel 4. čas, s čímž nebyl vůbec spokojený.

 

Start do první rozjížďky nic moc, v zatáčce byl Martin skoro poslední. Brzo se ale probyl na 5. pozici, kde ho celkem brzdil soupeř před ním. Když se mu ho podařilo předjet, zatáhl za plyn a rychle dojel 3. závodníka. Byl skoro na něm, ale na takové trati fakt nešlo předjíždět. Jakmile ho skoro měl, tak mu zase extrémně ucuknul…a tak pořád dokola bez zdárného konce. Cílem tedy projížděl na 4. pozici.

 

Řekla bych, že druhý start byl až katastrofální, kdy měl Martin snad nejpomalejší reakci ze všech. Nějak se ale objevil na nějakém 5., 6. místě a za chvíli už jezdil opět na 4. pozici. No a pak už se to drželo stejného scénáře jako v první jízdě. Až marný boj o 3. místo. Ke konci rozjížďky však byl jeden z předních jezdců nucen odstoupit, takže se Martin posunul aspoň na to 3. místo v cíli.

 

No nevím, co bych k tomu dodala dál. Za mě docela zklamání. A to ať z mojí, tak i z Martinovy strany. I když nemůžu říct, že se nesnažil. Právě naopak. Letos se tomu snaží dávat víc než vloni, ale zatím to moc ovoce nenosí. Snad se dá do příště zase trochu dokupy a zamaká na sobě ještě o něco víc. Svedla bych to na tu rýmičku, ale… 🙂 Každopádně nesmíme zapomenout poděkovat Víťovi za odvoz a zázemí v depu. Ode mě osobně mu patří taky poděkování za rozdělání markýzy, protože bez ní by se tam přežívalo asi těžko 🙂 Dlužím Ti pěknej balík 😆

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >