První závod sezóny zahájen prvním místem

Jezdec: Petr Holický

Datum závodu : 25. 3. 2023
Název podniku : CAMS
Znojmo
Kategorie : Hobby veterán 40 – 50
Celkové umístění:  1. místo

 

Konečně jsme se dočkali a po dlouhé zimní pauze jsme mohli vyrazit na první letošní Endurosprint do Znojma. Pořadatelé pro nás jako vždy perfektně nachystali lehce o proti loňskému roku přestavenou a prodlouženou trať.

 

Nebýt studeného větru, tak bylo i počasí, dá se říct, celkem ideální. Pršet totiž začalo asi minutu po dokončení mého posledního kola.

 

Na první rychlostní zkoušce jsem měl hned při přeskoku druhé lavice krizovku, kde jsem špatně odhadl její délku a doletěl až na rovinu. Naštěstí v tu chvíli mi zbývalo ještě dost sil na to ustát ten náraz.

 

V polovině závodu, jsem byl dle předběžných výsledků 3 vteřiny za vedoucím jezdcem a po tomto zjištění bylo jasné, že půjde o boj až do posledního metru. Po třetím kole a vylepšených časech na obou RZetách jsem měl již náskok přibližně 4 vteřiny. Ale nebyl jsem to jen já, kdo ve třetím kole zrychlil, a tak bylo třeba i v tom posledním ze sebe vydat maximum.

 

Obě RZety jsem zajel ještě o kousek rychleji a s téměř 8-vteřinovým náskokem zakončil první letošní závod na vedoucí pozici.

 

Text: Petr Holický

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >