Parádní výsledek byl na dosah

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 27. 5. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Vranov u Brna
Kategorie : 125 2T
Celkové umístění:  20. místo

 

Trať ve Vranovĕ se mi docela líbí, a tak jsem se tam docela těšil. Do závodu se přihlásilo 34 jezdců, což zaručovalo boj o každou setinu. V kvalifikaci jsem zajel celkově 22. čas, z čeho jsem ale moc nadšený nebyl.

 

Do první jízdy jsem odstartoval okolo 21. místa. Bohužel jsem na začátku jízdy volil ne úplně vhodné stopy a k tomu zaváhání soupeřů přede mnou zapříčinilo propad až na 24. pozici. Od šestého kola jsem se trochu srovnal a postupně se posouval až na konečnou 19. příčku.

 

Start druhé jízdy se mi docela povedl, ale v první zatáčce nás bylo prostě moc, škrtl jsem si řídítky o jednoho ze soupeřů, což mě dost zpomalilo a jízdu jsem začínal až na 25. místĕ. To mě nakoplo, dostal jsem se do dobrého tempa a postupně se posouval dopředu až na 17. pozici. Když jsem dojel jezdce na 16. příčce, což bylo v sedmém kole, tak mĕ chytla křeč do levé nohy a já nemohl řadit. Snažil jsem se to nějak protáhnout, ale nešlo to. Zvažoval jsem i odstoupení, pral jsem se s tím a propadl se v pořadí až na 22. místo. V jednu chvíli to však polevilo a já začal opět dotahovat soupeře a postupně se posouvat dopředu. Nakonec jsem dojel opět na 19. příčce.

 

Celkovĕ jsem obsadil 20. pozici. Z výsledků jsem byl docela zklamaný, hlavně v druhé jízdě to mohlo být o hodně lepší. Jsem ale rád, že jsem dojel alespoň na bodované pozici.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY