Opakovaný vtip není vtipem

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 1. 6. 2024
Název podniku : MX tratě
Dolní Heřmanice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  19. místo

 

Tentokrát jsme vyrazili na seriál MX tratě do Dolních Heřmanic. Hlásili bouřky a přeháňky, což se hned přes noc potvrdilo, kdy několikrát hustě pršelo a nevypadalo to vůbec dobře. Dopoledne depo a prostory kolem tratě docela plavaly a na trati to nevypadalo jinak. Jen jsem si ráno vyjela na pitbiku k bufetu a už jsem měla bahno až na zádech😁

 

Pršet přestalo, až když vyjely první kategorie do tréninku. Martin startoval v licencích, takže bylo více času a nemusel se v tom ranním bahně márat mezi prvními. To bylo ale asi jedno, protože se trať moc nevyjela a stejně pak do depa hromadu bláta přivezl. Moje předpověď, že licence budou mít už idoš, hold nevyšla🙂 Trénink si Martin navíc ani moc neužil, objel totiž jen dvě kola kvůli odpadnutému krytu motoru. Jízda ho ale pro mě až překvapivě bavila, takže škoda.

 

V kvalifikaci už byl terén skoro ideální. Na pár místech se však vyjely nepříjemný koleje, s čímž si Martin hold musel nějak poradit. V licencích se jich nakonec sjelo pěkných 32 kousků a Martin si mezi nimi vyjel 20. čas se ztrátou nějakých 10ti vteřin na prvního závodníka, s čímž byl docela spokojený. Pak už začalo dokonce vylézat slunko a oteplilo se.

 

Vzhledem k tomu, že se startovní rovinky během dopoledne nedotkla ani jedna pneumatika, bylo to tam jako na kluzišti. Takže žádná sranda. Po pár startech se to bahno už ale docela vyházelo. Do první závodní rozjížďky Martin odstartoval celkem solidně, ale zřejmě z nervozity hned v prvním kole spadl. Propadl se tak na poslední místo a musel dohánět. Byl z toho ještě víc nervózní, což bylo vidět i na jeho stylu jízdy… jeden pant za druhým a několikrát smrt v očích😁 Po chvíli se ale dostal do tempa a v klidu předjížděl soupeře před sebou. Takhle se dostal na 19. místo, odkud už bylo na ostatní soupeře daleko, takže tak dojel i do cíle.

 

Start do druhé rozjížďky byl parádní, takovou plynulost jsem u Martina už dlouho neviděla. On sám se v první zatáčce cítil být na nějaké 8. pozici. No ale nestalo se potom to samý? Zase pád a opět propad na poslední místo… a tady už fakt nevím, jestli to svádět na nervozitu. Já jsem jen kývala hlavou🙂 Nasadil však skvělý tempo a hnal se dopředu. Míjel jednoho soupeře za druhým a propracoval se tak až na konečné 16. místo, což považuji za krásný výkon.

 

Tak a jedeme domů, unavený a spokojený. Po tom ranním „marastu“ nakonec top podmínky na trati a krásný závodění. Já za sebe můžu jen říct, že jsem na něho pyšná, protože je pořád vidět nějaký posun dopředu, a to obzvlášť takhle mezi těmi nejrychlejšími… Tak papíček👋 Vidíme se na „domácí trati“ v Klášterci nad Orlicí.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY