Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Open MX2
Celkové umístění:  27. místo

První závody v MX2 jsme jeli zkusit na Chalupa cup do Heřmanic, letos se tam totiž jede juniorka, takže v rámci tréninku ideální příležitost. Tento nápad mělo však plno ostatních jezdců, a tak se nás údajně sjelo cca 320.

Ve třídě MX2 nás v kvalifikaci jezdilo 52 jezdců, takže bylo jasné, že se někteří nevejdou do závodu. Nevěděl jsem, jak na tom budu já, ale konkurence se sjela velká. Dlouho jsem se pohyboval okolo 20. pozice, ale nakonec jsem obsadil 25. místo, což jsem s úlevou docela bral.

Další novinkou byly rošty na startu, které nás budou provázet celou sezónu. Start do první jízdy mi vyšel na výbornou, pohyboval jsem se okolo 11. pozice, což bylo super. Bohužel jsem nechal trochu změnit nastavení motorky, hlavně vpředu. Hned po prvním kole jsem zjistil, že to není dobré, a to se projevilo v dalším výkonu. Postupně jsem se ve startovním poli propadal. V třetím kole jsem měl ruce jako beton, a to za mnou nebyla ani půlka jízdy. Bylo to doslova utrpení a v posledním kole jsem si k tomu ještě zašlápl motorku. Do cíle jsem dojel na 27. pozici totálně vyřízený.

V druhé jízdě jsem si chtěl vyzkoušet jiné nastavení, ale to se již nepovedlo. Vzhledem k posunu v časovém harmonogramu byly totiž druhé jízdy MX2 a MX1 zrušeny.

Text: Miroslav Kučera

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.