Nabitá konkurence v Zábřehu

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 4. 11. 2023
Název podniku : BESTA cup
Zábřeh u Dolního Benešova
Kategorie : Hobby
Celkové umístění:  8. místo

 

Na poslední závod v sezóně jsem si zajel do Zábřehu. I po pátečním celodenním vytrvalém dešti dokázal pořadatel přes noc vykouzlit nádhernou trať. Terén byl naoraný do hloubky v celé ploše a upravoval se i v průběhu dne.

 

Už v trénincích se jelo výborně. Zapsal jsem se sice do kategorie Hobby, ta byla ale sloučená z jezdci z openů a veteránů. Kvalifikaci jsem tedy ve velké konkurenci zajel až na 13. místě.

 

Start do první jízdy se mi podařil kolem 8. místa a do třetího kola jsem najížděl dokonce jako šestý. Ve čtvrtém kole jsem ale v jedné z drážek upadl a klesl až na 14. místo. Během jízdy se mi ještě podařilo o pár příček pořadí vylepšit, ale na lepší než 11. místo v cíli to nebylo.

 

Druhý start dopadl o trochu lépe. V první zatáčce jsem byl šestý. V pátém kole jsem ale udělal v drážce opět chybu a ztratil tím dvě pozice. V cíli z toho bylo v nabité konkurenci pěkné 8. místo.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >