Nabitá konkurence v Zábřehu

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 4. 11. 2023
Název podniku : BESTA cup
Zábřeh u Dolního Benešova
Kategorie : Hobby
Celkové umístění:  8. místo

 

Na poslední závod v sezóně jsem si zajel do Zábřehu. I po pátečním celodenním vytrvalém dešti dokázal pořadatel přes noc vykouzlit nádhernou trať. Terén byl naoraný do hloubky v celé ploše a upravoval se i v průběhu dne.

 

Už v trénincích se jelo výborně. Zapsal jsem se sice do kategorie Hobby, ta byla ale sloučená z jezdci z openů a veteránů. Kvalifikaci jsem tedy ve velké konkurenci zajel až na 13. místě.

 

Start do první jízdy se mi podařil kolem 8. místa a do třetího kola jsem najížděl dokonce jako šestý. Ve čtvrtém kole jsem ale v jedné z drážek upadl a klesl až na 14. místo. Během jízdy se mi ještě podařilo o pár příček pořadí vylepšit, ale na lepší než 11. místo v cíli to nebylo.

 

Druhý start dopadl o trochu lépe. V první zatáčce jsem byl šestý. V pátém kole jsem ale udělal v drážce opět chybu a ztratil tím dvě pozice. V cíli z toho bylo v nabité konkurenci pěkné 8. místo.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >