Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 11. 6. 2023
Název podniku : MMČR
Pacov
Kategorie : MX2
Celkové umístění: 

 

Po úspěšné kvalifikaci na velkém mistráku v Klukách jsem chtěl vyzkoušet další velké závody, a to v Pacovĕ. Bylo mi jasné, že to bude opět boj o poslední místa ve startovním poli. V kategorii MX2 se sjelo 49 jezdců, takže nikdo neměl nic jistého.

 

Do kvalifikace jsem vstoupil docela dobře. V úvodu jsem se držel na 33. místě a vypadalo to nadějně. Sice jsem se v pořadí propadal, ale pořád jsem byl mezi prvními čtyřiceti. Trochu mi nepřálo štěstí, protože když už jsem jel kolo na pokraji svých možností a dařilo se mi to bez chyb, tak mě v závěru kola vždy něco zpomalilo (pády jezdců, žlutý prapory…). Proto se mi ani jednou nepodařilo dojet kolo v plném nasazení.

 

To se mi stalo osudným, protože jsem v závěru vypadl z první čtyřicítky a nakonec jsem se nestal ani náhradníkem. Celkové 43. místo bylo pro mě zklamání, ale i velká zkušenost.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >