Název podniku : MMČR
Přerov
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  32. místo

Seniorku v Přerově jsem si chtěl zkusit z důvodu juniorského závodu, který se tam pojede v srpnu.
Bohužel počasí připravilo takové podmínky, že to bylo úplně jedno. Přes noc dost slušně zapršelo, a tak se nevědělo, jestli se vůbec pojede. Zpočátku se zrušily všechny seznamovací tréninky a po rozpravě s jezdci se rozhodlo, že první, kdo nastoupí, budou MX2.

Trénink byl 5 min seznamovací, a potom následovala rovnou kvalifikace. Přihlášeno bylo 52 jezdců, z toho nastoupilo asi okolo 47 jezdců. Byl to boj objet vůbec kolo. Zkusil jsem dvě a v obou jsem se válel, ať už z důvodu spadlého jezdce přede mnou nebo prostě z mojí chyby. Motorka vážila asi 200 kg a další jsem už fakt absolvovat nechtěl. Nakonec jsem obsadil 42. pozici.

Do závodu jsem věděl že nastoupit budu moci i z pozice druhého náhradníka, protože plno jezdců už nastoupit nemohlo. Rozhodoval jsem se jestli taky nastoupím, nakonec jsem do toho šel. Podmínky byly neustále obtížné.

Start okolo 28. pozice, pak docela slušné tempo, vše docela vycházelo. Pak ale jezdec přede mnou spadl a já tak vybočil z ideální koleje. Motorka byla opět obalená, takže následovala zastávka v depu na odbahnění, a potom znovu pokus o jízdu. Cítil jsem však, že to spojka nějak nedává, a tak jsem před koncem závodu odstoupil. Obsadil jsem 30. místo.

Před druhým závodem byly podmínky již trochu lepší. Start okolo 33. místa, mírné souboje o pozice, ale vesměs udržovačka a dokončení na 33. místě. Celkově jsem obsadil 32. pozici, no byla to slušná zkušenost 🙂

Text: Miroslav Kučera

Další REPORTY

Šponar zůstává na negativní vlně

Je očividné, že Patrik Šponar není s organizací Jiromoto cupu tak úplně spokojen a na jejich závody jezdí vlastně jen kvůli udržení bodů v celkovém pořadí v seriálu. Jak to vypadalo na dalším podniku v Kostelci? Dočteš se v článku.