Název podniku : MX tratě
Dolní Heřmanice
Kategorie : Amatér
Celkové umístění:  15. místo

V sobotu 1. 6. 2024 se jel další závod seriálu MX tratě na motokrosové trati v Dolních Heřmanicích. Před závody se nám na tréninku rozbila motorka, tak jsme museli narychlo připravit starou. Počasí nám úplně nepřálo a celý den a noc před závody dost napršelo. Trať byla hodně podmáčená a dost jezdců ani nevyndali motorky a odjeli domů.

Trénink byl spíš boj o to, kdo méně-krát spadne a bláto bylo všude. Kvalifikace se mi moc nepodařila kvůli problémům s pády a motorkou.

Do závodních rozjížděk jsme vše opravili a trať nebyla už tak blátivá, ale zase se vytvořily hluboké koleje. Nakonec jsem v první jízdě dojel na 13. místě.

Na startu druhé závodní jízdy se mi nepodařil start a celá rozjížďka byla jen velké trápení. Měl jsem několik menších pádů a nakonec jsem těsně před cílem po dopadu za skokem přeletěl řídítka a nemohl jsem popadnou dech. Nakonec jsem se ještě posbíral a dojel na 18. pozici.

Celkově mi to dalo 15. místo. Ten den se mi vůbec nedařilo a doufám, že už jsem si tu smůlu vybral a další závody už budou jen lepší.

Text: Matěj Stuchlík

Další REPORTY

Šponar zůstává na negativní vlně

Je očividné, že Patrik Šponar není s organizací Jiromoto cupu tak úplně spokojen a na jejich závody jezdí vlastně jen kvůli udržení bodů v celkovém pořadí v seriálu. Jak to vypadalo na dalším podniku v Kostelci? Dočteš se v článku.