Jeden souboj za druhým

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 2. 9. 2023
Název podniku : Moravské drapák
Zábřeh
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  2. místo

 

Na závody do Zábřehu jsem se těšil, neboť mám zdejší trať rád. Opět jsem byl připraven bojovat o co nejlepší umístění. V pátek večer jsem si prohlídl trať a těch pár drobných změn se mi líbilo. V sobotním tréninku jsem si trať připomněl a v kvalifikaci jsem si zajel třetí nejlepší čas.

 

Start do první rozjížďky se mi celkem povedl a za první zatáčkou jsem se usadil na čtvrté pozici. Začal jsem útočit na Fandu Slámu, který jel přede mnou. Po pár kolech se mi ho povedlo předjet. Ovšem v ten moment byla ztráta na druhého Austina Clifforda z Nového Zélandu velká. V posledním kole ale Austin upadl a toho jsem využil. Rozjížďku jsem dokončil na 2. pozici.

 

Start do druhé rozjížďky vypadal podobně. Během jízdy jsem si vydřel 2. pozici. Ale co čert nechtěl, objevil se za mnou Austin Clifford a já musel dvě kola před cílem odrážet jeho útoky. Při předjíždění kolečkáře si Austin vybral na cílové lavici lepší stopu a dostal se přede mne. V cíli jsem byl tedy odmávnut na 3. místě.

 

Celkově jsem byl klasifikován na 2. místě. Byl to moc pěkný závod plný soubojů. Závěrem chci poděkovat rodině, kamarádům a REGION RACING TEAMU za přípravu a možnost dělat tento sport.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY