Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  6. místo

Na závody do Opatova se vždy těším, neboť zdejší trať mám v oblibě. Ale co mě při příjezdu překvapilo, byla dost blátivá trať. Během kvalifikace se vyjela jedna stopa a předjíždění bylo téměř nemožné. Bohužel jsem na to tak trochu doplatil, neboť jsem zajel až 11. čas.

Start do první rozjížďky byl super a já byl za první zatáčkou na 2. místě. Při výjezdu do kopce se kolem mne přehnalo několik soupeřů a já si připadal jako bez výkonu. Po zbytek jízdy soupeři dost padali a já radši zvolil jízdu na jistotu. Na nějaké souboje a předjíždění nebyl v jednokolejce prostor. První rundu jsem dojel do cíle na 7. místě.

Start druhé jízdy byl také super. Hned v úvodu jsem zaujal 5. místo. Během prvního kola jsem se ale propadl na 7. místo. Záhy na to odstoupil Adam Kupsa pro defekt zadního kola a Patrik Celba upadl. Tím pádem jsem se dostal na 5. místo. Ještě ke všemu trať začala osychat a začaly se ukazovat další stopy a drážky. Celkově se závod zrychlil. I já začal zrychlovat a dojel jsem jezdce přede mnou. S tím jsem začal svádět souboj. Několikrát jsme si vyměnili pozici, ale následně mě podlehl a já si vypracoval drobný náskok. Do cíle druhé jízdy jsem dojel na 4. místě.

Celkově jsem v tomto blátivém závodě byl klasifikován na 6. místě. V celkovém pořadí Nova motocross cupu zaujímám 5. místo. Závod hodnotím kladně a byla to pro mne dobrá zkušenost.

Text: Matyáš Vinkler

Další REPORTY

Nevyhovující změna

MMČR juniorů a žen změnil lokaci tratě a další svůj podnik uspořádali na jihu Čech v Kaplici. To však nebyla úplně dobrá zpráva pro našeho Míru. Jak se mu tady závodilo? Přečti si v článku.