Hejný poprvé na dváce

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 2. 4. 2023
Název podniku : Meteorit cup
Gbely (SVK)
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  19. místo

 

V letošním roce mě čekají závody na stopětadvacítce a první závod Meteorit cupu se konal na Slovensku ve Gbelech. Přihlásil jsem se do kategorie MX2, celkem nás bylo přes 50 jezdců, protože jsme byli sloučení s kategorií MX1. V tréninku jsem si najížděl trať a pomalu začal zrychlovat. Kvalifikace proběhla v pohodě, držel jsem si své tempo a měl dobrý pocit z jízdy.

 

Před první jízdou nám docela dost zapršelo, takže se jelo na blátě. Start se mi docela povedl, pohyboval jsem asi v půlce startovního pole. Trať byla namočená, takže se mi nejelo úplně nejlépe. První rozjížďku jsem dokončil na 16. místě, což je podle mě na první závod na dváce pěkný výsledek.

 

Start do druhé rozjížďky mi moc nevyšel, protože v první zatáčce někdo spadl. Málem jsem se nestihl vyhnout, ale naštěstí ke kolizi nedošlo. Dost mě to ale zpomalilo. Asi ve třetím kole jsem měl kontakt s jezdcem, kdy jsem to už bohužel neustál, spadl a ohnul přední kotouč. Jízdu jsem proto musel dokončit bez přední brzdy, kdy jsem měl k dispozici jenom tu zadní. Ve druhé jízdě jsem skončil předposlední. Od ostatních závodníků jsem měl ztrátu jednoho kola a celkově jsem se v závodě umístil na 19. místě.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY