Hejný: „byl to skvělý pocit“

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín I.
Kategorie : Amatér MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Další závody se konaly v Dalečíně. V kvalifikaci jsem zajel druhý nejrychlejší čas, což bylo skvělý.

 

Start do první jízdy jsem měl exkluzivní, téměř jsem bral holeshot. V první zatáčce se mi povedlo předjet druhého a dostat se tak do vedení. Snažil jsem se ujet a udělat si nějaký náskok. V cíli jsem dojel na 1. místě a neskutečně jsem si jízdu užil, byl to skvělý pocit.

 

Start do druhé jízdy se mi naopak vůbec nepovedl, měl jsem špatnou reakci. Začínal jsem někde okolo 10. místa. Jestli jsem chtěl dojet na bedně, musel jsem zabrat. Chytil jsem dobré tempo a dařilo se mi prokousávat dopředu. V posledním kole se mi ještě povedlo předjet druhého, jelikož tam udělal chybu. V cíli jsem byl nakonec na 2. místě, které mi nakonec stačilo na celkové vítězství.

 

Závody se mi moc líbily a moc jsem si je užil.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >