Hejný: „byl to skvělý pocit“

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín I.
Kategorie : Amatér MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Další závody se konaly v Dalečíně. V kvalifikaci jsem zajel druhý nejrychlejší čas, což bylo skvělý.

 

Start do první jízdy jsem měl exkluzivní, téměř jsem bral holeshot. V první zatáčce se mi povedlo předjet druhého a dostat se tak do vedení. Snažil jsem se ujet a udělat si nějaký náskok. V cíli jsem dojel na 1. místě a neskutečně jsem si jízdu užil, byl to skvělý pocit.

 

Start do druhé jízdy se mi naopak vůbec nepovedl, měl jsem špatnou reakci. Začínal jsem někde okolo 10. místa. Jestli jsem chtěl dojet na bedně, musel jsem zabrat. Chytil jsem dobré tempo a dařilo se mi prokousávat dopředu. V posledním kole se mi ještě povedlo předjet druhého, jelikož tam udělal chybu. V cíli jsem byl nakonec na 2. místě, které mi nakonec stačilo na celkové vítězství.

 

Závody se mi moc líbily a moc jsem si je užil.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >