Černá a závod mezi kluky

Jezdec: Klára Černá

Datum závodu : 5. 7. 2023
Název podniku : ŠAC
Zalány
Kategorie : AMA 125 2T
Celkové umístění:  12. místo

 

Plány na svátek nebyly, a tak jsem se vydala na ŠAC do Zálan. Když se závodí v Zálanech, skládá se trať ze dvou částí, motocrossové a namotané stopy na louce plné kamenů.

 

Jelikož na ŠACu není katerogorie žen, závodím zde v katergorii AMA 125 2T. Trénink mě bavil, ale kvalifikace ještě víc. Na start závodů jsem nastupovala na 17. místě.

 

V první závodní rozjížďce jsem se předjížděla se soupeřem. V zatáčce mi ale rychlejší jezdec trefil přední kolo a já skončila na zemi. Horší bylo, že se to stalo ve výjezdu do kopce, a tak mi pak poměrně dlouho trvalo motorku zvednout. Nakonec jsem dojela na 16. místě.

 

Druhá rozjížďka byla předčasně ukončena kvůli pádu po startu. Čekali jsme tedy, co bude následovat dál. Nakonec jsme měli opakovaný start a cílem se mi podařilo projet na 12. místě. Závody jsem si užila a s výsledkem jsem spokojená.

 

Text: Klára Černá

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >