Buď odstartuješ, nebo stíháš

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Smrk u Třebíče
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  5. místo

 

Poprvé jsem zavítal na dráhu ve Smrku. Trať se mi nakonec docela zalíbila, ale ze začátku jsem si na její profil dlouho zvykal.

Ranní trénink i kvalifikace byla hlavně o seznámení s tratí. Byli jsme spojení s kategorií Hobby MX2, tak nás bylo na trati kolem čtyřiceti a já zajel 15. čas.

V první jízdě se mi moc nepovedl start, ale docela jsem se rozjel a pár jezdců předjel. Do cíle se mi nakonec podařilo dojet na 5. místě.

Start ve druhé jízdě byla tragédie. Vyjížděl jsem asi třetí od konce. Ale druhé jízdy mně jdou vždy líp, a i tentokrát se mi podařilo zajet dobrou stíhačku a zajet zase 5. místo.

 

Musím zkrátka vylepšit reakci na startu, nějak poslední dobou zaspávám, což mě potom stojí hodně sil při stahování ztráty.

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >