Název podniku : MMČR juniorů a žen
Rudník
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  16. místo

Na trati v Rudníku jsem jel poprvé a byl jsem zvědav, jak mi zdejší trať sedne. Trénink byl spíše seznamovací a o načítaní trati. V kvalifikaci jsem se soustředil, abych zajel dobré kolo. Podařilo se mi to až v předposledním kole, ve kterém jsem cítil, že mi trať začíná sedět a bral jsem 19. čas.

Start do první jízdy nebyl špatný, ale byl jsem zavřený na venku. Začínal jsem se tedy prodírat dopředu, kdy jsem jezdil dobu na 19. pozici. Asi od 15té minuty jsem viděl na soupeřích, jak začínají vadnout. To byl pro mě velký impulz, abych ještě zrychlil. Během jízdy se však nad tratí zatáhlo a začalo silně foukat. Bylo to cítit snad na každém skoku, jak motorka plave. Asi 3 kola do konce na výskoku se přede mnou objevil blesk, což jsem vůbec nečekal a za chvíli začala bouřka a silný déšť, ve kterém jsme dojeli jízdu.

Ke konci jízdy jsem tlačil a podařilo se mi v posledním kole předjet soupeře přede mnou a já dojel do cíle za bouřky, deště a bez brýlí na 16. místě a s 5 body, což pro mě bylo něco úžasného. Druhá jízda byla zrušena kvůli nesjízdnosti trati. Celkově jsem skončil na 16. místě. Za mě velká spokojenost a cíl letošní sezony splněn.

Text: Josef Vala

Další REPORTY

Šponar zůstává na negativní vlně

Je očividné, že Patrik Šponar není s organizací Jiromoto cupu tak úplně spokojen a na jejich závody jezdí vlastně jen kvůli udržení bodů v celkovém pořadí v seriálu. Jak to vypadalo na dalším podniku v Kostelci? Dočteš se v článku.