Jezdec: Václav Hejkal

Datum závodu : 31. 5. 2025
Název podniku : Jiromoto cup
Benátky u Litomyšle
Kategorie : Veterán 50+
Celkové umístění:  9. místo

 

Poslední závod první části seriálu Jiromoto Vysočina Cup ročníku 2025 se konal na motokrosové trati v Benátkách u Litomyšle. Závodníci se museli popasovat s náročnými podmínkami, které značně ovlivnily silné deště v týdnu před závody. Ty proměnily trať v opravdovou výzvu.

 

Závodní den začal ideálním počasím, což umožnilo bezproblémové průběhy tréninků, kvalifikačních jízd i prvních závodních jízd. Atmosféra byla skvělá a jezdci si užívali slunečné dopoledne. Bohužel, ideální podmínky nevydržely celý den. Během druhých závodních jízd se nad areálem přehnal silný déšť s bouřkou, který zásadně ovlivnil průběh klání.

 

Nepříznivé počasí znemožnilo dokončení některých jízd, což se dotklo i mé kategorie Veterán 50+. Druhý závod nakonec nejely ani kategorie Veterán 40+ a OPEN. I přes náročné podmínky a neúplný program byl závod v Benátkách u Litomyšle důležitou prověrkou připravenosti a dovedností jezdců v první části seriálu.

 

V kvalifikaci i první jízdě jsem se umístil na 9. místě. Velkou radost mám z toho, že jsem po prvních pěti závodech a ukončení jarní části seriálu Jiromoto CUP celkově na 3. místě v kategorii Veterán 50+. Díky za podporu @region_racing_team!

 

Text: Václav Hejkal

 

Další REPORTY

Závodění na hraně

Závod dvojic si s kamarádem přijel do Pánova užít Maty Vinkler. To však ještě nevěděl, že ho to bude stát spoustu bolesti. Srdce k závodění má ale Maty opravdu silné a i přes všechny nepříjemnosti to nakonec společně dotáhli do cíle. Co se mu v rozjížďce přihodilo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Procházka závodil Na Pánově

Na Pánově u Hodonína se konal závod Country cross ČR a právě sem dorazil Tomáš Procházka. Tom to tady má rád a nebylo tedy divu, že se na místní písek těšil, a že se mu tady i skvěle dařilo. Jak to v jeho podání celé dopadlo, si přečti v článku.

Přečtěte si více >

Obavy byly zbytečné

Na Offroad maratonu v Braňanech nechyběl ani Aleš Brandejs. Ten měl zpočátku z místní trati trochu obavy, ale po pár kolech všechny strachy odezněly. Jak se mu potom závodilo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >