REGION RACING TEAM logo

3 vteřiny za Engelem

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 29. 3. 2026
Název podniku : MČR Offroad maraton
Milovice
Kategorie : Pohár Moto E1
Celkové umístění:  1. místo

 

V Sobotu 28. 3. 2026 byla zahájena již 27. sezóna MČR OFFROAD MARATONU, a to v Milovicích. Okruh byl cca 5,5 km dlouhý. Jako první startovaly čtyřkolky, a to již v půl osmé ráno, když teplota ještě pořád atakovala nulu. Vůbec jsem jim to nezáviděl. Start motorek byl vypsán na desátou hodinu, a to již panovalo pěkné počasí. Na startu se sešlo celkem 189 závodníků napříč všemi kategoriemi. Tentokrát se na startu sešli i jezdci z Rallye Dakar jako třeba Dušan Drdaj, Martin Prokeš, Milan Engl nebo Libor Podmol. Bylo mi ctí být s nimi na jedné trati.

 

Závod jsem absolvoval na motocyklu KTM EXC-F 250 v kategorii Pohár Moto E1 a byl to vůbec můj první závod na endurové motorce a zároveň první závod na čtyřtaktu. Velmi si cením této první zkušenosti. Start se vůbec nepovedl, neboť motorka nastartovala až na počtvrté. To již skoro všichni byli v první zatáčce, kde se trať zúžila a po dojetí jezdců se podařilo začít tlačit venkem dopředu. Dařilo se rychle předjíždět a nastavit solidní tempo. Během prvního kola jsem se prodral až na 3. místo. Za Martina Koblihu z Wings Teamu. Během první půlky závodu jsme si několikrát vyměnili pozice. Další půl hodinu jsem trpělivě jezdil za ním, četl stopu a šetřil síly. To již Martin Kobliha začal zpomalovat čehož využil Jindřich Randýsek jedoucí za námi. Hned jsem se ho chytil a tempo se podstatně zrychlilo. Dokonce jsme začali stahovat Romana Bohma jedoucího na 1. místě. Při nájezdu do posledního kola jsem Randýska předjel a začal mu ujíždět. V polovině posledního kola jsem předjel Bohma a do cíle jsem po dvou hodinách přijel jako první a to jen o pár vteřin.

 

Tohoto vítězství si dost vážím a je to parádní vstup mezi dospělé jezdce. V kategorii Pohár Moto E1 jsem posbíral spoustu nových zkušeností. V celkovém pořadí prvního závodu ze 189 závodníků jsem zaujal 29. místo. Jen tři vteřiny za Milanem Englem. Děkuji Region Racing teamu za podporu, mojí rodině a všem co mi pomáhají. Není nic lepšího než po závodě v neděli doma vstávat do zasněžené romantiky…

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Jako kdyby nic

Viktor Špaček je tak trochu blázen a už po měsíci od vyhozeného ramene prohání své soupeře po závodní trati. Sice to není 100%, ale adrenalin umí pracovat tak, že po chvíli Viktor na nějaké zranění úplně zapomněl. Více si přečti v článku.

Přečtěte si více >

Mr. Holeshot v akci

Holeshot udělá vždycky radost … když je to navíc v nejprestižnější kategorii, radost je dvojnásobná. Starty tedy Víťovi Špačkovi šly a jak na tom byl zbytek jeho jízdy na Jiromoto cupu v Benátkách? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pády berou zlato

Maty Vinkler zavítal i na Jiromoto cup do Benátek u Litomyšle. Tomu se na místní trati opravdu dařilo a nebýt jednoho pádu ve druhé rozjížďce, mohl slavit vítězství. Více se o Matyho výkonu dočteš v článku.

Přečtěte si více >